UA-73432292-1

مواد اولیه پرینتر سه بعدی PETG

مواد اولیه پرینتر سه بعدی PETG


مواد اولیه پرینتر سه بعدی PETG سختی و مقاومت فوق العاده ای دارد. قطعات چاپ شده با این رشته مقاومت بسیار بالا دارد. این رشته برای قطعات با سطوح بزرگتر مناسب تر است. فیلامنت PETG در دمای ۸۸ درجه سانتی گراد شیشه ای می شود. فیلامنت PETG یک جایگزین مناسب برای ABS و PLA است که موجب می شود که در پایان قطعات استحکام بیشتر، انقباض کمتر و کف صافی داشته باشند. دمای ذوب PETG بین ۲۳۰-۲۶۰ درجه است.

مواد اولیه پرینتر سه بعدی PETG در بسیاری از صنایع کاربرد های اساسی دارد که به عنوان نمونه میتوان از صنایعی همچون قالب سازی ، ماشین سازی ، ساخت قطعات کاربردی ، اسباب بازی ، موبایل و الکترونیک اشاره کرد . مواد اولیه پرینتر سه بعدی PETG دارای خواصی جادوئی می باشد که می تواند به سادگی به جای فیلامنت هایی همچون ABS و PLA استفاده شود .کیفیت پرینت این فیلامنت هم بسیار بالا میباشد و میتوان در نهایت یک پرینت خوب و مناسب و محکم را از این فیلامنت انتظار داشت.

فیلامنت PETG بر خلاف اکثر فیلامنت ها برای پرینت احتیاج به دمای بیشتری دارد پس در دستگاهی که استفاده میشود باید در کارکرد طولانی در دمای بالا جواب خود را پس داده باشد این یکی از معایب این فیلامنت است و این فیلامنت نیز مانند تمامی فیلامنت ها دارای نکات مثبت و منفی میباشد.

به طور خلاصه محاسن این فیلامنت چاپ با کیفیت، تحمل دمای بالا، انبساط و انقباض بسیار پایین، استحکام بالا و معایب آن پرینت شدن در دمای بالا و امکان فشار آوردن به دستگاه و سختی در ساپورت گذاری توسط دستگاه های تک نازله اشاره کرد.

PETG